Akmaz Etiket Nedir?

Akmaz etiket tekstil sektöründe yıkama talimatı olarak hazırlanan etiket çeşididir. Yıkama talimatı etiketi, Japon akmaz ve naylon tafta olarak da isimlendirilen akmaz etiket, arzu edilen her ebatta ve her kalitede üretilmektedir. Yapışkanlı ve yapışkansız türleri de bulunmaktadır. Japon akmaz yıkanabilir tekstil ürünlerinde kullanılmaktadır. Bu ürünler arasında halı, perde ya da tayt, şort, elbise ve benzeri ürünler bulunmaktadır.

Kullandığımız ürünlerde rastladığımız akmaz etiketler, üzerindeki yıkama direktiflerini ve bazı sembolleri barındırmaktadır. Özellikle tekstil ürünlerinde sıklıkla rastladığımız bu talimatlar, ürünlerin yıpranmadan en iyi şekilde nasıl yıkanması gerektiği konusunda bize detaylı bilgiler sağlamaktadır.

Akmaz etiket alırken, uygulanacak ürünün kaç derecede yıkanacağına göre seçim yapılmaktadır. Aksi takdirde yüksek sıcaklıkta yıkanabilen bir ürün için düşük sıcaklık akmaz etiket kullanırsanız etiket buna dayanmayacaktır.

Düşük Sıcaklık Akmaz Etiket: 30 derece sıcaklıktaki yıkamalara dayanıklı olan japon akmaz yani yıkama talimatı etiketi türüdür.

Orta Sıcaklık Akmaz Etiket: 60 dereceye kadar olan sıcaklıklardaki yıkamalara dayanıklı olan japon akmaz yani yıkama talimatı etiketi türüdür. Çift taraflı baskıya uygundur.

Beyaz Saten Akmaz Etiket: Orta sıcaklık yıkama etiketi ile aynı derece olan 60 derece sıcaklıktaki yıkamalara dayanıklıdır. Fark olarak sadece tek yüzey baskıya uygundur.

Yüksek Sıcaklık Akmaz Etiket: 90 dereceye kadar olan sıcaklıklara dayanıklıdır ve kimyasal yıkamalarda dahi bozulmamaktadır.

Renk Akmaz Etiket: Çift yüzey baskıya uygun olan bu etiket türü ise enzim ve taş yıkaması gibi yıkamalara karşı dayanıklıdır.

Truva Etiket, genellikle yıkama talimatı etiketi olarak bilinen akmaz etiketin üretimini yapmaktadır. Akmaz etiket firması arıyorsanız, çeşitli etiket türlerinin üretiminde uzmanlaşan firmamızı tercih edebilirsiniz. İstanbul’dan tüm Türkiye’ye satışlarımız mevcuttur. Ayrıntılı bilgi almak ve akmaz etiket siparişi vermek için bizi arayabilirsiniz.