Dokuma Etiket

Dokuma etiket, başta tekstil olmak üzere birçok sektörde ürün tanıtımı ve reklam maksatlı kullanılır. Truva Etiket dokuma etiket üreticisi olarak kusursuz ürünler ortaya koymak için var gücüyle çalışmaktadır.  Firmamız, dokuma etiket üreticileri arasında farkını ortaya koymak için üretimden teslimata kadar her aşamada titizlikle hizmet vermektedir.

Dokuma Etiket Nedir?

Dokuma etiket; saten, atkı saten veya polyester iplik kullanılarak özel dokuma makinelerinde üretilen ve üzerinde genellikle firma adı, logo ve beden numarası bulunan etiket türüdür. Ağırlıklı olarak tekstilde kullanılmasına rağmen bu etiket türünü tekstil etiketi olarak isimlendirmek yanlış olur. Çünkü başta ayakkabı olmak üzere birçok farklı sektörde de kullanımı mevcuttur.

Dokuma Etiket Modelleri

Üretim ve kalite farklarına göre tafta(polyester) dokuma, atkı saten dokuma, saten dokuma, kenar örgülü(jakarlı) dokuma etiket ve pamuklu dokuma etiket gibi kumaş çeşitleri bulunmaktadır. Dokuma etiketlere üretimden sonra değişik türlerde ek işlemler uygulanabilir. İsteğe göre etiketler soğuk kesim, sıcak kesim, lazerli kesim veya ultrasonik kesim yöntemleri ile kesilip katlanır.  Dokuma etiketler lazerli kesim ile istenilen şekil ve ölçülerde kesilip arma etiket olarak da müşterilerin kullanımına sunulabilir.

Dokuma Etiket Üretimi

Dokuma etiket üretimi için ilk kısım grafik çalışmasıdır. Müşterinin renk, ebat ve kalite tercihi doğrultusunda hazırlanan grafik çalışması ile sunum yapılır. Onay verilen çalışmanın deseni çizilir. Müşterinin isteğine bağlı olarak birebir numune hazırlanır. Dokuma etiket, imalat aşamasında parlatma, sim, gofre gibi uygulamalarla güzelleştirilebilir. Dokuma etiket istenilen renk, ebat ve şekilde üretilebilir.

Dokuma Etiketler İle Marka Prestijinizi Artırın!

Dokuma etiket, diğer etiket türlerine nazaran kalıcıdır ve ürünün üzerinde uzun süre kalır. Marka prestiji için oldukça önemlidir. Kişi ürünü her kullandığında logonuzu görmeye devam eder. Profesyonelce hazırlanmış bir dokuma etiket en doğru reklam seçeneğidir diyebiliriz. Başka bir deyişle etiket, markanızın imzası ve müşteri tarafından görünen yüzüdür. Müşteri tarafından görünen yüzünüz olması nedeniyle uzmanlığını kanıtlamış bir firmayla çalışmak markanız açısından en doğru seçim olacaktır. Truva Etiket’in bu konuda uzman bir firma olduğunu bilmenizi isteriz. Siz de dokuma etiket üreticisi arıyorsanız, ayrıntılı bilgi almak veya sipariş vermek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.