Ribon Etiket

Siz de ribon etiket üreticisi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Truva Etiket olarak ihtiyacınız olan ribon etiketlerin satışını yapmaktayız. İstanbul’da yer alan firmamız tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.

Ribon Etiket Nedir?

Ribon, barkod yazıcı kullanılarak etiketlerin üzerine baskı alınmasını sağlayan ve bu baskı alma işlemini termal transfer yöntemi ile yapan bir sarf malzemedir. Mürekkep koruyucu tabakanın arasında ortada film tabakası bulunmaktadır. Wax ribon, resin ribon, wax resin ribon, kodlama ribonu, tekstil ribon gibi kalitelerine ve kullanım alanlarına göre ayrılan farklı türleri mevcuttur.

Wax Ribon

Düşük maliyetli barkod ve yazı çıktıları almanızı sağlayabilecek ribon türüdür. Ekonomik ürünlerdir. Flat-Head ve Near-Edge yazıcılara uygun olarak üretilirler.

Wax Resin Ribon

Wax ribon’a göre daha dirençli ve kaliteli baskı veren ribon türüdür. Fiyatı wax ribon’a göre biraz daha pahalı resin ribon’a göre daha ucuzdur. Flat-Head ve Near-Edge yazıcılara uygun olarak üretilirler.

Resin Ribon

Sentetik malzemeler üzerinde kimyasal dış şartlara, kazımaya ve akmaya karşı çok dayanıklı ribonlardır.Fiyatı wax ve wax resin ribon’a göre daha pahalıdır. Flat-Head ve Near-Edge yazıcılara uygun olarak üretilirler.

Kodlama Ribonu

Gıda, kimya ve ilaç sektörlerinde kullanılan hemen hemen tüm ambalaj filmleri (PP, PE, PET), kaplanmış ve kaplanmamış sentetik kâğıt (etiket çeşitleri),naylon, selafon, deri ve sert plastik üzerine baskı ve kodlama yapabilmektedir.

Tekstil Ribonu

Tekstil sektörü için özel olarak geliştirilmiş ribondur. Ribonda kullanılan mürekkep yapılan küçük testlerde ve her çeşit barkod ürününde mükemmel baskı kalitesi verir. Tekstilde kullanılan naylon, polyester, asetat gibi çok faklı materyallerde baskı alınabilir. Kuru temizleme, ütüleme, her türlü baskı görüntüsü yıkama işlemlerinde dirençlidir. İngiliz Saten, Japon Akmaz gibi kumaş bazlı etiketlerde de oldukça tercih edilen bir ribondur.

Renkli Ribon;

Siyah dışında kırmızı ribon, altın rengi ribon, gümüş ribon, mavi ribon, sarı ribon, yeşil ribon olarak çeşitli renklerde olan ribonlardır. Bu renkli ribonlar ile diğer ribonlarla baskı alınabilen tüm yüzeylere baskı yapmak mümkündür.

Uygun fiyatlı ribon etiket üreticisi olarak sizlere kaliteliden ödün vermeden en iyi hizmeti sağlayacağımızı taahhüt ederiz. Ayrıntılı bilgi almak veya sipariş vermek için firmamız Truva Etiket ile iletişime geçebilirsiniz.